Sezona: 2018
13.10-14.10.2018

Jaunumi

  • 13-10-2018 08:43

    Rally Liepāja uzsākts ar kvalifikācijas braucienu, braucēju parādi un aizraujošu atklāšanas ceremoniju

    Šodien Liepājā oficiāli atklāts FIA Eiropas rallija čempionāta un Latvijas rallija čempionāta noslēdzošais posms Rally Liepāja. Par sacensību kvalifikācijas uzvarētāju kļuva ar Latvijas automobiļu federācijas izsniegto licenci startējošais Nikolajs Grjazins, bet sestdienas ātrumposmos kā pirmā trasē dosies brazīlieša Paulo Nobres ekipāža.

Pirmos iespaidus par FIA Eiropas rallija čempionāta  braucēju potenciālo spēku samēru varēja gūt pēcpusdienā Dunalkā notikušajā kvalifikācijas ātrumposmā. Tajā ātrākais bija pagājušā gada Rally Liepāja uzvarētājs Nikolajs Grjazins. Trīs Škoda Fabia R5 braucēju konkurencē Sports Racing Technologies braucējs par nepilnu sekundi pārspēja zviedru sportistu Fredriku Olinu un britu Krisu Ingramu, TOKSPORT WRT, kurš ir viens no galvenajiem konkurentiem cīņā par ERC Junior U28 ieskaite titulu. Vēl viens titula pretendents Fabians Kreims, Skoda Auto Deutschland, no Vācijas noslēdza vadošo sešinieku aiz Filipa Mareša, ACCR Czech Rally Team, un Ejvinda Brinildsena.

Nikolajs Grjazins: ”Pirms sacensībām esmu saviļņots, jo šis ir sezonas pēdējais starts. Mums nepieciešams izcīnīt pēc iespējas vairāk punktu, lai cīnītos Eiropas čempionāta kopvērtējumā. Pirms domāšanas par maksimālā rezultāta sasniegšanu vispirms jātiek līdz pašam finišam. Lai gan Latvijas ceļi man ir labi pazīstami, ar šo Škoda Fabia R5 ir vēl daudz nezināmā, tomēr jūtamies samērā pārliecināti par savām spējām!

Kriss Ingrams: “Ļoti patīkami šeit atgriezties. Pērn šeit nodrošinājām ERC3 un ERC Junior U27 titulus. Šonedēļ gaidāma pamatīga cīņa. Dalībnieku ātrums ir satriecošs. Rallijā nekad nevar zināt, kas notiks. Pērn nebiju gaidījis, ka izcīnīšu titulu. Pēc pierakstu veikšanas varu teikt, ka ātrumposmi izskatās lieliski, turklāt tādā ātrumā ir patiesi jautri braukt. Sāksim ar pozitīvām emocijām.”

Fabians Kreims: “Laikapstākļi ir lieliski, ātrumposmi ir ļoti ātri, līdz ar to izbaudām šo nedēļu. Kvalifikācijā gāja labi – izcīnījām sesto vietu. Nikolaju šogad normālos apstākļos nenoķersim. Ceru, ka varēšu cīkstēties ar Krisu, neraugoties uz to, ka kvalifikācijā viņš bija ātrāks. Centīsimies veikt nepieciešamo progresu braucot no viena ātrumposma uz nākamo.”

Jau treniņbraucienos ERC Junior U27 ieskaitē lielisku dueli aizvadīja ADAC Opel Rallye Junior Team braucēji Mārtiņš Sesks un Toms Kristensons. Kvalifikācijā pārāks bija liepājnieks Sesks, sasniedzot 12. vietu absolūtajā ieskaitē, bet viņa tuvākais sekotājs ERC3 klasē izrādījās Sindre Furusets, kurš no liepājnieka atpalika par 2,6 sekundēm. Kristensonam šoreiz 16. vieta, kuram par 2,9 sekundēm lēnāks laiks kā klases līderim.

Mārtiņš Sesks: “Protams, ir satriecoša un mazliet dīvaina sajūta sacensties savās mājās pēc sezonas, kas pavadīta dažādās ekskluzīvās zemēs, piemēram, Azoru salās. Esam jau nodrošinājuši ERC Junior U27 ieskaites titulu, tomēr priekšā vēl cīņas ERC3 klasē. Sezona sākās neticami ar trešo vietu jau savā pirmajā rallijā Portugālē un atkārtojām to arī Kanāriju salās. Turpinājums padevās vēl veiksmīgāks pirms fiasko Polijā. Braucām uz pilnu jaudu, taču piedzīvojām divas avārijas. Tā bija pati sliktākā nedēļas nogale. Bet esam tikuši tam pāri un, šajās brīvdienās cīnīsimies par uzvaru!

Vakarā Liepājas pilsētas ielās pirmoreiz risinājās Rally Liepāja braucēju parāde. Tās laikā sanākušie skatītāji varēja vērot jaudīgos rallija spēkratus izbraucam pa Jūras ielu, gar Vecās ostmalas promenādi, kā arī veicot goda apli krustojumā pie koncertzāles Lielais Dzintars.

Rally Liepāja atklāšanu krāšņāku šoreiz padarīja arī Dinas Bružes deju studijas Extra uzstāšanās, vadītājas Ilzes Balodes Liepājas Mūzikas Mākslas un Dizaina vidusskolas zēnu koris, kas izpildīja Latvijas valsts himnu, kā arī Normunds Karpičs, kurš izpildīja Liepājas pilsētas himnu. Tāpat atklāšanas ceremonijas laikā ar priekšnesumu uzstājās arī Liepājas ielu vingrotāju sporta komanda Workout Generation. Bet par vakara “rozīnīti” parūpējas nule kronētais FIA Eiropas rallija čempions Aleksejs Lukjaņuks, kurš ģitārsolo izpildīja grupas The Queen dziesmu We are the Champions!

Pirms Rally Liepāja ceremoniālā starta vadošie kvalifikācijas braucēji, klātesot Liepājas Tautas mākslas un kultūras centra bērnu deju kolektīva Krustiņi dejotājiem, noskaidroja savas starta pozīcijas sestdien gaidāmajiem ātrumposmiem. Nikolajs Grjazins izvēlējās 12. starta pozīciju, bet viņa ciešākie konkurenti kvalifikācijā sekoja līdzīgai metodei un viens pēc otra izvēlējās trasē doties vienu pozīciju ātrāk. Kā pirmais, sestdienas ātrumposmos dosies brazīlietis Paulo Nobre.

Reinis Nitišs: “Nezinu, cik laba pieredze man līdz šim rallijā ir bijusi, tomēr jāatzīst, ka nekad vēl neesmu avarējis. Pirms trim gadiem pirmoreiz izmēģināju ralliju ar priekšpiedziņas mašīnu, pateicoties Māra Neikšāna sniegtajai izdevībai. Pēc tam gadu izlaidām, bet Liepājā aizvadīšu jau savu trešo ralliju šogad. Talsos bija ļoti aizraujošas un ciešas cīņas ar konkurentiem. Rally Estonia bija ļoti smags. Bija ļoti daudz sarežģītu līkumu un es tikpat kā nemaz nedzirdēju savu stūrmani. Šonedēļ, veicot pierakstus, nekādu problēmu nebija. Kā klāsies? To jau rādīs rītdiena. Šoreiz gan plāni mazliet mainījušies, tādēļ sevi būs jāpierāda Latvijas čempionātā.”

Rally Liepāja sastāv no 12 ātrumposmiem. Puse no tiem tiks veikti sestdien Pērbonē, Laidos, Upītēs un Vilgālē. Līdz ar FIA Eiropas rallija čempionāta posma uzsākšanu, vienlaikus risināsies Latvijas rallija čempionāta 6. posms, kā arī cīņas rallijsprinta ietvaros, bet Latvijas un Eiropas čempionāti noslēgsies svētdien ar atlikušajiem sešiem ātrumposmiem.

FIA Eiropas rallija čempionāta posms Rally Liepāja iespējams pateicoties atbalstam, ko sniedz Latvijas valsts un rallija pilsēta Liepāja. Paldies sponsoriem Neste, Škoda, Ramirent, sadarbības partnerim LDz Cargo, oficiālajai auto nomai Sixt un atbalstītājam Liepājas Olimpiskais Centrs, LSEZ, un Swecon. Informatīvo atbalstu nodrošina ziņu medijs DELFI, kā arī Kurzemes Radio, JCDecaux, Go4Speed, Zebra. Paldies par ieguldījumu visiem Rally Liepāja draugiem: Dardedze, Esi Draugs, Ezerkauliņi, Flora, FN Serviss, Fristads, Jānis Pūce, Liepājas Datoru Centrs, Red Bull, Rent a Display SignTech, Sportland, Törley, Venden. Rally Liepāja palīdz īstenot Aizputes, Durbes, Kuldīgas, Priekules, Skrundas un Vaiņodes novads. Īpašs paldies Latvijas Automobiļu federācijai. Rally Liepāja rīko RA EVENTS un Ātruma festivāls Kurzeme.

Rally Liepāja ieejas biļetes iespējams iegādāties Biļešu Serviss kasēs un tirdzniecības vietās ŠEIT, tās cena ir 25,00 eiro. Bērniem līdz 10 gadu vecumam un invalīdiem ieejas sacensībās būs bez maksas. Pie ieejas ātrumposmā kontrolieriem būs jāuzrāda vecumu un/vai invaliditāti apliecinošs dokuments.

Rally Liepāja apmeklētājiem svarīgi atcerēties, ka Biļešu Serviss iegādātās ieejas biļetes pirms došanās uz ātrumposmiem būs jāapmaina pret aprocēm – bez aproces piekļūšana ātrumposmiem būs liegta. Informāciju par ieejas biļešu apmaiņas punktiem atradīsiet interneta mājaslapā www.lvrally.com. Apmainot iegādāto ieejas biļeti, kopā ar aproci saņemsiet arī skatītāja drošības informācijas bukletu.

 

Visi sacensību programmas norises laiki ir provizoriski un var tikt mainīti. Sekojiet līdz aktuālākajai informācijai lvrally.com vai Rally Liepāja sociālajos tīklos.

Par FIA Eiropas rallija čempionātu uzzināsiet ŠEIT.

Latvijas rallija čempionāta uzzināsiet ŠEIT.

Visi jaunumi un informācija par Rally Liepāja atrodama interneta mājaslapā www.lvrally.com, kā arī sociālajos tīklos Twitter @LVRally, Facebook /LVRally, draugiem.lv /lvrally, YouTube /RallyLiepāja un Instagram /lvrally.

Jānis Unbedahts; RA EVENTS, SIA. Foto: RA Events, Ronalds Sirba

Jaunumi Tviterī: